Bölgesel Yağ Yakmaya Yardımcı Doğal Gıdalar
Doğal Tedaviler ve Bitkisel Çözümler Genel Güzellik ve Vücut Sağlıklı Beslenme

Bölgesel Yağ Yakmaya Yardımcı Doğal Gıdalar

Merhabalar sevgili takipçilerimiz sizlere bugün bölgesel yağlarınızdan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız saygılar sunarız sağlıcakla kalınız

Bazı yiyecekler vücudun belirli bölgelerinde oluşan bölgesel yağ kütlelerini azaltmanıza yardımcı olur. Bu yiyecekleri yedikten sonra vücudunuzu istediğiniz şekle sokmak için genel yağ kütlenizi azaltabilirsiniz.

Yağ yakıcı besinler
Eğer kalça, uyluk ya da mide bölgenizdeki yağ kütlesini azaltmaya çalışıyorsanız, yağ yakıcı yiyeceklerin genel ve bölgesel yağ yakımında etkin rol oynadıklarını bilmeniz gerekiyor.

Bölgesel yağ yakımı
Bu tür yiyecekler hakkında pek çok bilgi olmasına rağmen kilo verme konusunda kendisini kanıtlayan çok azdır. Bazı insanlar yeşil çay, acı biber, soya fasulyesi, greyfurt, sarımsak ve zencefil gibi yiyeceklerin metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olduğuna inanırlar.

Bununla birlikte görünür etkileri diyetinize eklemeyi önemsemeyecek kadar küçüktür, hatta bazıları kilo vermenize etkisi olmadığını düşünür fakat gerçek öyle değildir.

Bunu da okumanızı öneririz: Doğal Sızma Zeytinyağının Sağlığa 6 Faydası

Mide bölgesindeki yağları yakan yiyecekler
Mide bölgesinde oluşan yağlar arterleri tıkaması ve kalp problemlerine neden olması nedeniyle birçok sağlık risklerine neden olur. Bu nedenle erkeklerin bel ölçüsü 102 santimetreyi, kadınlarda bel ölçüsü ise 88 santimetreyi geçmemelidir.

Bu bölgedeki yağ yakımını hızlandırmak için aşağıdaki yiyecekleri tüketmeyi düşünebilirsiniz:

Yağ yakan besinler
Az yağlı süt ürünleri: Bu gruba yağsız süt, yoğurt ve az yağlı peynir dahildir. Yüksek miktarda kalsiyum içermeleri yağ hücrelerinin parçalanmasında etkin rol oynar.
Sitrik meyveler: Portakal, greyfurt ve limon gibi bazı sitrik meyveler yüksek miktarda C vitamini içerir. Vücudun yağlanmasına yardımcı olan insülin hormonun salgılanmasını düzenler ve azaltır.
Kavun: Potasyum açısından zengin olan bu meyve, vücudunuzdaki sodyum seviyesini düzenler ve şişkinlik sorunlarından kurtulmamıza yardımcı olur.
Ceviz: Yüksek omega-3 içeriği sayesinde ceviz, kortizol gibi stres hormonun salgılanması seviyesini azaltmaya yardımcı olur. Bunun gibi stres hormonları kilo alımına katkıda bulunur, bu yüzden sık sık ceviz yemeyi ihmal etmemeliyiz.
Badem: Protein, kalsiyum, lif ve omega-3 açısından zengindir, bu da bademi büyük bir enerji kaynağı haline getirir. Ayrıca şeker seviyesini kontrol etmeye ve metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur.
Yulaf: Kolesterol düzeylerinin düşmesine yardımcı olan yüksek düzeyde lif ve protein içerir. Aynı şekilde yağ ve toksinleri hapseden maddeler barındırarak kanı temizledikleri bilinmektedir, bu yüzden de vücuttaki yağ ve toksin atımı kolaylaşır.
Somon balığı: Bu balık yüksek omega-3 konsantrasyonuna, metabolizmanızı hızlandıran ve karın yağlarını yakmanıza yardımcı olan iyi kolesterol (HDL) oluşturmaya yardımcı olan proteinlere sahiptir.
Zeytinyağı: Zeytinyağı vücudunuz için sağlıklı olan doymamış yağlar bakımından zengindir. Ayrıca vücudunuzun besinleri daha kolay emmesine ve kolesterol seviyesini düşürmesine yardımcı olur.
Uyluk ve kalça bölgesindeki yağları yakan yiyecekler
uyluk ve kalça bölgesi yağı
Mide bölgenizdekilere benzer olarak, uyluk ve kalça bölgenizdeki yağların yakımını hızlandıracak belirli yiyecekler vardır. Birkaç örnek:

Kepekli tahıllar: Kahverengi pirinç, yulaf, kepekli ekmek, makarna ve patlamış mısır.
Baklagiller: En iyi örnekleri bezelye, fasulye ve mercimektir.
Yağsız proteinler: Bazı örnekleri, haşlanmış tavuk, yumurta, az yağlı süt ürünleri, taze balık, tofudur.
Lif (Fiber): Vücudumuza faydası olan lif açısından zengin yiyecekler elma, patates, çilek ve brokolidir.
Bu yazıyı da okumanızı öneririz: Yüksek Kortizolü Düşürmek: Sağlıklı Alışkanlıklar ve Doğal Çözümler

Vücudunuzun belirli bölgelerinde yağ yakmak için bu yiyecekleri gün içerisinde dengeli bir şekilde tüketmeye ve buna uygun diyet planı yapmayı unutmayın. Düzenli yapılan egzersiz aynı zamanda yağ yakmak için oldukça önemli bir parçadır.