dyslexia
Bebek ve Çocuk

Otizm nedir ? Otizm Anne Karnında anlaşılır mı ?

Merhaba Saygıdeğer okuyucularım ve Saygıdeğer hastalarım Sizlere bugün otizmden bahsedeceğim makalemi okumanız dileğiyle. herkes hastalanabilir erken tanı konulan her hastalık iyileşir her birey aile hekimine başta olmak üzere hastanelere gitmelidir.

Otizm nedir ?

Bebeklerde üç yasından önce başlar ve ömrü Billah o çocukla beraber giden hastalığın adıdır. Sınırlı ve tekrarlanan hareketlere yol açan beynin gelişmesini engelleyen bir hastalık türüdür.

otizm

Otizm anne Karnında Anlaşılır mı ?

Henüz gelişmekte olan bir yöntemle hamilelikte otizmin anlaşılması mümkündür ancak henüz bu teknoloji geliştirilme aşamasındadır bu yöntem geliştiğinde anne karnında otizmli çocuk belli olacak ve çocuğa erken müdahale sansı gelecektir. Bu Teknoloji herkese açık olduğunda anne babalar çocuk doğar doğmaz yapılması gereken terapi ve eğitimler hakkında kendilerini donanımlı hale getirebilirler.

Otizm Anne karnında nasıl Anlaşılır ?

İngiltere’de bulunan Cambridge Üniversitesinde çalışan bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma ile bir yöntem geliştirildi. Geliştirilen bu yöntem anne karnındaki bebeklere otizm testinin yapılmasına olanak sağlamıştır