baskul

Obezite Nedir ? Nasıl Tedavi Edilir ? Tedavi Çeşitleri

Merhaba Sevgili okurlarım ve sevgili hastalarım sizlere bugün obezite nedir tedavisi varmıdır ve tedavi çeşitlerinden bahsetmek istiyorum sağlıkla kalınız 

Obezite Nedir ?

Obezite Dünya sağlık örgütü  tarafından sağlığı bozacak ölçüde anormal veya aşırı derece yağ birikmesi olarak adlandırılmıştır. Obezite tedavi edilmediği taktide yaşam süresini kısaltır ve yasam kalitesini düşürür. Obezitenin nedenlerinin başında ise sağlıksız beslenme düzensiz beslenme abur cubur la başlar obezite. aşırı yeme ile sonuçlanır ve tedavi edilmesse hastanın yaşamı kısalmış ve kalitesiz bir yasamı kabul etmiş olur.

Obezite Tedavi Çeşitleri ?

  1. Beslenme Tedavileri
  2. Fiziksel Aktivite Tedavileri
  3. İlaç Tedavileri
  4. Cerrahi Tedaviler

Obezite Cerrahi Hangi Hastalara Uygulanır ?

18-60 yaş arası cerahhi dışı hiç bir tedaviye cevap vermeyen hastalarda cerrahi tedaviler uygulanır cerrahi tedavilerde de kısım kısımdır.

Obezite Ameliyatı Nedir Nasıl Uygulanır ?

Obezitenin cerrahi tedavisinde iki yol ile kilo kaybı sağlanır. Bunlardan biricisi yenilen yemeklerin miktarını azaltmayı hedefleyen mide bandı ve tüp mide ameliyatı.

Mide Kelepçesi Ameliyatı nedir kimlere uygulanır ?

Laparoskopik  yöntemle yapılan bu ameliyat türü midenin üst kısmında küçük alt kısmında büyük olacak şekilde şişirebilir. Mideye bant takılarak miydenin ikiye bölünmesine mide kelepçesi ameliyatı denir.

Tüp Mide Ameliyatı ve Gastrik Byparss olarak iki miyde ameliyatı daha vardır

Tüp mide : Ameliyatla mide küçültmeye verilen addır

 Gastrik Byparss : Çok hacimli yiyen ve çok karbon hidrat tüketen hastalarda bu yöntem kulannılır

Evet Saygı Değer hastalarım sağlığınıza dikkat ediniz her biriniz bizler için çok önemlisiniz saygılarımızla…