Yaşlanma Karşıtı Doğal Cilt Bakımı Sırları !

Yaşlanma Karşıtı Doğal Cilt Bakımı Sırları !

Gerçek şu ki insan doğduğu anda yaşlanmaya başlar. Yaşadığımız her gün bedenimizde büyük değişiklikler olur hücrelerimiz yenilenir, cilt yapısında değişiklikler gözle görülmeye başlar. Bu süreç genç iken pek fark edilmez ama yaş ilerledikçe belirgin şekilde ortaya çıkar. Yaşlanma karşıtı cilt bakımı genel olarak 30’li yaşlarda başlar. Gençlik döneminde Cilt bakımınıza ne kadar önem verirseniz ilerleyen yaşlarda cildiniz daha gergin ve bakımı bi o kadar kolay olur.

Doğal bir güzellik, iyi bir cilde sahip olmanın en önemli kuralı cilt bakımı düzenli yapmak ve cilt bakımın tamamlayan kremleri kullanmaktır.

30’lu Yaşlardan sonra cildimizde oluşmaya başlayan kırışıklıklar, sarkmalar, kuruluk ve nem kaybını mutlaka engellemek için için uygulamanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

Yaşlılık karşıtı doğal cilt bakım formülleri, cilt sağlıklık tutan doğru beslenme, egzersizler en büyük silahınız olacaktır

Sizler için yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri ve sırlarını derleyip hazırladım;

Yaşlanma Karşıtı Doğal Güzellik İpucuyla

Cildin yaşlanması nasıl engellenir

Günde 8 bardak su tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Unutmayın kuru cilt daima daha erken yaşlanır. 30 yaşına geldiğinizde 40 yaşındaymış gibi görünmek istemiyorsanız sadece su değil bitki çaylarıda gün içerisinde rahatlıkla tüketebilirsiniz.
Cildinizi zararlı güneş ışıklarından (UV) koruyun. Güneşten gelen zararlı ışınlar cildin kurumasına sebep olurken cilt kanserinede davetiye çıkarır. Güneşli günlerde dışarı çıkacaksanız zorda kalırsanız koruma faktörlü güneş kremi kullanın.
Cilt temizliğini düzenli yapı. Tıkana gözenekler, kirli bir cilt göründüğünden daha yaşlı gösterebilir sizi.
Kırışıklıkları yok etmenin en iyi yöntemi aslında kırışıklıklar başladığında müdahale etmektir. Yen başlayan bir kırışıklığı daha kolay yok edebilirsiniz. Özelikle göz çevrenizde kırışıklık varsa bu Göz çevresi kırışıklığı nasıl yok edilir adlı makalemizi okuyabilirsiniz.
Sağlıklı beslenin, düzensiz bir hayat, düzensiz bir yemek alışkanlığı cildin erken yaşlanmasına sebep olur. Yanlış besleme kilo alma, hastalıklar, depresyon durumuna tetiklediği bilinmektedir. Kilo almak cildin gerilmesine neden olur, yaşlandıkça bu durum sarkmalara neden olur. Kilonuzu korumak için günde yarım saat yürüyüş, yada evde yapabileceğiniz 12 dakikalık aerobik çok fayda sağlayacaktır
Artık bazı şeyleri kafaya takmayı, endişelenmeyi bırakmalısınız. Yapılan bir araştırmaya göre mutlu insanlar daha fazla Endorfin salgıladıklarından dolayı daha huzurlu stresten uzak kalıyorlar. Endorfinler, kanser hücrelerini tespit ederek bağışıklık sistemini uyarırlar, cilt kanseri üzerindeki etkisi tartışılmaz.
Genç kalmak, canlı ve gergin bir cilde sahip olmak istiyorsanız, mutlaka yüz yogası ile tanışma vaktinizin geldiğini söyleyebiliriz. Bu doğal yöntem ile yüzünüzde kan dolaşımı hızlanacak buda kasların çalışmasına olanak sağlayacağından cildiniz daha diri ve gergin olacaktır. Her gün üşenmeden yapmalısınız, zamanla etkisini göreceksiniz.
Artık yaşlanma karşıtı cilt bakım öneri hakkında bilgi sahibi oldunuz. Cildinizin daha güzel görünmesi sizin elinizde sigara ve alkol tüketimi bırakın ve güneşe dikkat edin cilt bakımı yaparak cildinize gereken değeri verdiğinizde karşılığını mutlaka alacaksınız. Ayrıca yaşlanma karşıtı krem ler kullanmak kırışıklıkları yok etmek mümkündür.