tiroit-sagliginizi-iyilestirmenin-dogal-yollari

Tiroit Sağlığınızı iyileştirmenin Doğal Yolları

Merhaba çok kıymetli değerli okurlarım ve Çok değerli hastalarım sizlere bu gün tiroit sağlığınızı doğal yollardan nasıl iyileştirebileceğinizi anlatacağım keyifli sağlıklı bir yaşam diliyorum herkese saygılarımla.

Tiroit Nedir: 

Tiroit bezi boyunun orta kısmında bulunan bir endokrin bezidir. Boyunda Adem elması denilen sert çıkıntının altında bulunur ve kelebeğe benzer.

Tiroit bezimizin Sağlığını Doğal Yollardan iyileştirmenin doğal yolları:

Bal ve ceviz karışımı tiroit hormonunun dengeli bir şekilde üretilmesi için kullanılan eski bir tıbbi yöntemdir. Önleyici bir yöntem olarak düzenli olarak tüketilmesi Tiroit hormonunun yetersiz yada aşırı miktarda üretilmesini engelleyen karışımdır.

Balın Faydaları:

  1. içerdiği doğal şeker hücrelerinin ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılar. Bu sayede yorgunluk kaynaklı problemler ortadan kalkar
  2. Toksin veya ağır materyalleri ve zararlı maddeleri vücuttan arındıran doğal bir besindir.
  3. düşük dozda omega 6 yağ asitleri içerir vücudu korur

Cevizin Faydaları:

  1. Yüksek miktarda selenyum elementi içerir tiroit hormonlarını doğru biçimde ayırır
  2. enflamatuvar dengesizliklerinin önlenmesi için içerdiği yağ asitlerinin tüketilmesi önerilir.

Karışımın Hazırlanışı:

Taze cevizleri ikiye kesiniz bıçak yardımıyla küçük parçalara ayırınız. Ayırdığınız cevizleri kavanoza koyunuz ve üzerine doğal bal dökünüz malzemeleri tahta kaşık ile karıştırıp kavanozun ağzını sıkıca kapatınız. Serin ve Karanlık yerde bir hafta bekletiniz.

Karışım nasıl tüketilir:

Aç karnına veya kahvaltıda 2 çay kaşığı tüketiniz. eğer isterseniz akşamda tek başına veya bir dilim çavdar ekmeği ile tüketebilirsiniz.

Bu şekilde tiroit hormonunu dengelersiniz sevgili okurlarım ve sevgili hastalarım hasta olmamak için düzenli besleniniz saygılarımla