Her sabah poğaça yiyenler dikkat!

Hem pratik hem lezzetli olması sebebiyle kahvaltıların vazgeçilmezi olan poğaçanın vücuda verdiği zararı öğrenince çok şaşıracaksınız. İki ay boyunca her sabah poğaça yiyenlerin vücudunda biriken yağ miktarı şoke etti. İşte kahvaltıda poğaça yiyenleri ilgilendiren araştırmanın şaşırtan sonuçları…

2 ay boyunca her sabah poğaça yerseniz vücuttaki etkisi korkutucu bir hal alıyor.

Sabahları kahvaltı yapmak yerine pratik bir atıştırmalık olarak poğaça tüketiyorsanız haberimize göz atmanızda fayda var.

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre 2 ay boyunca düzenli olarak her sabah poğaça yiyen kişilerin vücuduna 2,5 kilo yağ ekleniyor.

Bir adet poğaçanın verdiği kiloları yakabilmek için ise 7 bin 500 adım atmak gerekli. Sizin de kulağına ürkütücü geliyorsa kahvaltı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz yararınıza olacak.

Günün en önemli öğünü hiç şüphesiz kahvaltıdır. Beslenme uzmanlarının tamamının ortak görüşü kahvaltının asla geçiştirilmemesi gereken bir öğün olduğu yönünde.

Elbette, kahvaltı yapmak kadar sabahları ne yediğiniz de çok önemli. Protein ve lif kaynaklı besinler, taze meyve ve sebzeler kahvaltının ana besin kaynakları olmalı.