Hemoroid (Basur) İçin Etkili Bitkisel Çözümler

Ülkemizde de çok yaygın görülen hemoroid, tipik olarak ciddi sağlık sorunlarına neden olmamasına karşın, yaşattığı rahatsız edici durumlardan dolayı tıbbi müdahalelere gerek duyulan rahatsızlıklardan biri olmuştur. Bir çok tedavi yöntemi olduğu gibi önlemleri de mevcuttur.

Hemoroidin, herhangi bir kesin nedeni henüz bilinememekte ve bir çok insanda bu tür nedenler olmadan da yaşandığı görülmektedir. Bu durumla beraber rektum ya da anal kanallardaki basıncın kan damarlarını tıkamasından ve kabızlığa ve ishale dayalı lif eksikliğinden kaynaklı durumlardan da kaynaklandığı düşünülmektedir.

Basur ya da hemoroid, Türkiye’de en yaygın ve tedavi yöntemleri için ciddi araştırmalar yapılan rahatsızlıklardan biridir. Basura ne iyi gelir sorusu için yapmış olduğumuz araştırmaları tüm detayları ile sizlere aktarmaya çalıştık.

Evde Bitkisel ve Doğal Çözümler!

Evde Çözüm olarak; rahatsızlığınızın ait teşhisin önemli olduğunu hatırlatarak sizleri olabildiği kadar bir çok sitenin aksine bilgilendirmeye çalıştığımızı hatırlamak isteriz. Bu sebeple; çözüm yöntemlerini denemeden önce basur ya da hemoroid hakkında yapılan bilgilendirmeleri de okumanız önemli olacaktır.

Basur için belirtilerini düşürmeye yardımcı olan çeşitli krem ve merhemler mevcuttur. Bu krem ve merhemler içeriğinde tahrişlere iyi gelen anestezik maddeler barındırırlar. Bazı kremler ya da merhemler %100 bitkisel ya da doğal olmadığından dolayı ayrı bir ilaç olarak düşünülebilir. Bu yazımızda sadece bitkisel çözümlerden bahsedeceğiz.

Patlıcan, hurma, maydanoz, dereotu, ahududu, aleo vera, siyah çay, yeşil çay, böğürtlen, çörek otu, keçiboynuzu ve keçiboynuzu kahvesi, kapari, madımak otu, yenibahar baharatı gibi besinler iyi gelebilir. Ayrıca Çay Ağacı Yağı, Sardunya Yağı, Dereotu Yağı, Ardıç Yağı, Lavanta Yağı, Çörek Otu Yağı oldukça etkilidir.

Bonus İbrahim Saraçoğlunun tavsiyeleri