Şeker Hastalığını Önleyen Mucizevi Bitki

Günümüzde sağlıksız beslenme o kadar yaygın ki… Çoğu kişi sağlıklı beslenmenin yollarını arıyor. Sağlıksız beslenmenin vücudumuzda oluşturduğu etkilerden biri de şeker hastalığıdır. Şeker hastalığına yakalanan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır.Bu artış sebebiyle şeker hastalığına iyi gelen besinler ve kan şekerini düşüren veya düzenleyen besinler daha çok araştırılmaya başlanmıştır.Mucizevi bitki dulavrat otu kökünün sayısız faydalarını anlatacağım…İşte şeker hastalığını önleyen besinlerden dulavrat otu kökünün faydaları….

Dulavrat otu kökü, hastalıklarla mücadele eden, antioksidanlar ile dolu doğal bir antibakteriyeldir.

Çalışmalar, dulavrat otunun detoksu ile organ sağlığını iyileştirebildiğini göstermektedir. Aynı zamanda cilt yüzeyine sağlıklı kan dolaşımını teşvik eder.Kanı arındırır.

Dulavrat kökü, kanı temizleyerek ve lenfatik sistemin sağlığını iyileştirir. Ayrıca çeşitli hastalıklarla da mücadele eder.

Dulavrat otu kökü, akne egzama, sedef hastalığına iyi gelir. Enflamasyonu azaltmak ve tahriş olmuş cildi sakinleştirmek için vücudu dahili olarak soğutur.

Dulavrat otu inülin adı verilen çözünür ve prebiyotik bir lif içerir. İnülin, sindirimin iyileştirilmesine yardımcı olur ve doğal olarak kan şekeri seviyesini de düşürür.Diyabete karşı savunma yapar.

Dulavrat otu içerisinde arktiken içerir. Araştırmalar, arktikenin, insan akciğer kanseri hücrelerini, karaciğer kanseri hücrelerini ve mide kanseri hücrelerini öldürmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Dulavratı otu, karaciğer sağlığını iyileştirirken dolaşıma teşvik eder ve iltihapla savaşarak genişleyen bir dalağı tedavi eder.Büyümüş dalağın tedavinde kullanılır.

Anti-enflamatuar özellikleri sayesinde dulavratı otu kökü, artrit semptomlarını iyileştirme özelliğini içerir. Uluslararası Romatizmal Hastalıklar Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmaya göre, dulavrat otu, eklem hastalığından muzdarip olan hastalara iyi gelmektedir. Artrit’ i geliştirir.

Dulavrat otu kökü, tonsillit için doğal bir çaredir. Enflamasyonu azaltmaya, ağrıyı hafifletmeye ve yara iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur.

DULAVRAT OTU ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?

Bir tatlı kaşığı dulavrat otunun kurtulmuş halini bir su bardağında kaynatın. İlk kaynamadan sonra kapatıp bekleyin. 10 dakika sonra süzüp günde bir bardak tüketebilirsiniz. Aynı suyu yüzünüze tonik olarak kullanabilirsiniz.