Göz Altı Morluklarına doğal ve bitkisel çözümler

Göz altı morlukları genellikle çok ciddi sağlık sorunu olarak ele alınmamaktadır. Evde hazırlayacağınız maskelerle morlukları yok etmek mümkündür.Göz altı morlukların oluşma sebebleri ise; yorgunluk, stres, uykusuzluk, alkol, sağlıksız beslenme, fazla tuz kullanımı ve çevresel faktörler sayılabilir.

Çay: Sallama poşet çaylarını ya da demlediğiniz çayların çöplerini sakın atmayın. Çünkü çay, gözaltı morluklarının en önemli bitkisel çözümlerinden biridir. Çay çöplerini ya da sallama poşet çayları soğuduktan sonra, 10-15 dakika gözlerinizde bekletin.

Salatalık Suyu: Salatalık gözlerinize yatıştırıcı ve soğutma etkisi sağlayacak iyi doğal ilaçların başında gelir. Aynı zamanda çok iyi bir cilt tonerdir. Yapmanız gereken tek şey adet salatalığın presleyerek suyunu çıkarmak ve bir pamuk yordamıyla gözlerinize uygulamak. 3-4 gün uyguladığınızda belirgin sonuçlar alacaksınız.

Zerdeçal: Zerdeçal anti inflamatuar ve anti oksidan özellikleri ile bilinir ve göz altı morluklarına karşı oldukça etkilidir. Zerdeçal tozunu ananas suyu ile karıştırarak macun elde edin. Macunu gözleriniz altındaki morluklara 10-15 dakika boyunca uygulayın. Böylece 3-4 gün sonra morlukların gittiğini ve göz altında derinin yumuşadığını göreceksiniz.

Soğuk Su: Göz altı morluklardan kurtulmanın en etkili ve kolay yöntemlerinden bir tanesi de soğuk sudur. Yapanız gereken şey, bir süre güneşin altında kaldıktan sonra özellikle soğuk suyla gözlerinizi yıkamak. Kan damarlarının yanında göz altı morlukların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bunun yanında soğuk süt de aynı şekilde yardımcı olabilir.

Su İçmek: Cildin sürekli nemli kalması göz altı morluklarının ortadan kalkmasına yardımcı olduğu gibi, cildin sürekli nemli kalmasını sağlar.

İyi Bir Uyku: Özellikle yorgun bir günün ardından iyi bir uyku göz altı morlukların oluşmasını engeller. Düzenli uyku göz altı morlukların oluşmasını engeller.

Yoga Ve Meditasyon: Yoga ve meditasyon her zaman taze ve enerji dolu zihin ve vücut sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Böylece stres azalacak ve bu genel vücut sağlığına direkt etki edecektir

Elma: Elmanın içerdiği doğal asit gçz altı morlukları ve göz etrafındaki siyah halkaların giderilmesinde önemli rol oynayabilir. Küçük ince dilimler halinde elmayı kesin ve gözünüz etrafında koyun, yarım saat bekleyin ve morluk gidene kadar devam edin.

Limon Suyu: Limon suyu bol miktarda C vitamini içermektedir. Pamuk yordamıyla gözünüzün içerisine kaçırmadan morluklara uygulayın. Daha sonra limon suyunu nemli bir bez yordamıyla silin. Günde 2-3 kere uygulayın.

Nane Suyu: Nane suyuna bir miktar zerdeçal ve tuz ekleyin. Bu karışımı bir pamuk yordamıyla etkilenen kısma uygulayın. 10-15 dakika buyunca günde 2-3 kere uygulayın. Birkaç gün sonra göz altı morluklarının ortadan kalktığını göreceksiniz.

Badem Yağı: Badem yağını düzenli olarak az miktarda göz altına uygulayabilirsiniz. Uyumadan önce her gün bir kereye mahsus uygulamak mümkün. Bu uygulama göz altı morluklarının kısa sürede ortadan kalkmasını sağlar.

Gül Suyu: Cildiniz için kullanabileceğiniz en etkili doğal ürünlerden bir tanesi de gül suyudur. Bu inanılmaz şifa kaynağı göz altı morluklarının ortadan kalkmasına da etkilidir. Kapalı olduğu halde göz kapaklarına ve altlarına pamuk yordamıyla uygulamak mümkün. Bu göz altı morluklarını giderdiği gibi, cildin gençleşmesini sağlar.

Çiğ Patates: Çiğ patatesi dilimleyerek göz üzerine koymak hem şişkinliği gider hem de göz altı morlukların ortadan kalkmasını sağlar. Bunun yanında çiğ patatesin preslenerek suyunun göz altlarına uygulanması morukların giderilmesine yardımcı olur.