Estetik Cerrahi ile İdeal Karın Kası

Spor salonlarında uzun süre harcamadan ve sağlıklı beslenmeden görkemli karın kaslarına sahip olmak artık estetik cerrahi ile mümkün hale geldi. Kusursuz karın kaslarına sahip olmak için çelik gibi bir iradeye sahip olmanız gerekmeyecek.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi dergisinde yayınlanan bir makaleye göre “abdominal etching” olarak adlandırılan yöntemle  karın belirli bölgelerinden yağ emilmesini ve daha sonra  kişinin doğal karın çizgilerini ortaya çıkarmayı içerir. Hastalar daha belirgin, kesilmiş bir görünüm seçebilir ya da doğal, pürüzsüz bir görünüm seçebilirler. Ancak,  bu cerrahi kısayol ile spor salonunu atlamanın yan etkileri vardır.

Makale, prosedürün karnınızı Channing Tatum’unki gibi gösterme potansiyeline sahip olmasına rağmen, risksiz olmadığını ortaya koyuyor. Ameliyat, sinir ve kas hasarı ile sonuçlanabilir. Ayrıca bu işlem vücut imajı sorunlarınızı da çözeceğini düşünmeyin. Bu sağlam fiziği korumak istiyorsanız, spor salonuna düzenli aralıklarla gitmeniz gerekecek.

Ameliyat öncesinde hastanın boy, kilo ve vucüd kitle endeksinin yanı sıra sağlık öyküleri dikkate alınacaktır. Karınlarından önce plastik cerrahi geçirmiş kişilerde cilt nekrozu riski vardır. Ameliyat, ilk iki hafta boyunca şişmeye neden olur ve tamamen iyileşmesi iki ila üç ay sürmektedir.