Ağır Geçen Regl Dönemi Doğal Tedavileri !

Ağır Geçen Regl Dönemi Doğal Tedavileri !

Doğal tedavilerin en büyük avantajı vücuda zararlı olmamalarında yatıyor. Eğer rahatsızlık yaratırlarsa, yan etkileri en az düzeyde olacaktır.

Menstrüel bozukluklar, ağrı, düzende değişiklikler, eksik aylar veya ağır regl dönemleri yaşayan kadınlar için yaygındır.

Bu grubun bir parçası iseniz, o zaman size yardım edebilecek doğal bir tedaviden bahsedeceğiz.

Regl dönemlerimin çok ağır olup olmadığını nasıl bilebilirim?
Menorrhagia olarak da bilinen ağır regl dönemleri, 80 ml’den fazla kan kaybı olan dönemlerden oluşur. Ancak, çoğu kadın için, bu veri ile ne kadar kan kaybettiğini anlamak zordur.

Miktarı ölçmenin bir yolu da menstrüel kap kullanmaktır. Bu, ekolojik, doğal ve çok ucuz bir yöntemdir. Pedler ve tamponlar gibi sentetik malzemelerden yapılan ürünlere bir alternatiftir.

Menstrüel kap, plastikten yapılır ve her döngüde kaç kap doldurduğumuzu görmemize yardımcı olur. Bu şekilde, çok ağır regl dönemleri yaşayıp yaşamadığımızı kontrol edebiliriz.

Ağır geçen regl dönemleri, uzun, yoğun ya da her iki durumu da beraberinde getirebileceği için 8 ila 10 gün sürer ya da bizi günde 8 pedden fazlasını kullanmaya zorlar.

Ağır regl dönemleri, ayrıca kişinin günlük rutini takip etmesini zorlaştırır. Bu amenoreden muzdarip olmak anlamına gelebilir.

Ayrıca bakınız: Şiddetli Regl Dönemi İçin Doğal Tarifler

Ağır regl dönemleri ciddi mi?

Menstrüel dönem her kadın için farklıdır, bu yüzden vücudunuzun nasıl olduğunu bilmeniz önemlidir. Uzun, kısa, ağır ya da küçük menstrüasyon var.

Bazı döngülerde akış daha az ya da daha fazla olabilmesine rağmen, döngülerinizi bilmek ve düzensizlikleri belirlemek kolaydır.

Düzensizlikler sabit olduğunda, normal değerleri aştığında ya da bunlara ağrı ya da inflamasyon gibi diğer belirtiler eşlik ettiğinde, bir jinekoloğa gitmek iyi bir fikirdir.

Çok ağır olan regl dönemleri ciddi bir komplikasyon olmak zorunda değildir. Ama, demir kaybı nedeniyle anemi, yorgunluk, ve diğer rahatsızlıklara yol açma eğilimindedirler.

Tıbbi uzman herhangi bir sorunu bertaraf ettiyse, yaşam kalitenizi artırmak için bu doğal tedaviyi deneyebilirsiniz.

Doğal tedavi

Çok ağır geçen regl dönemlerini tedavi etmek için, aşağıdaki doğal tedaviyi deneyin.

Tıbbi bitkiler

Tıbbi bitkiler bize gün ya da ay boyunca ya da dönem gelmeden önce infüzyon yapma olanağı sağlar.

Onları birleştirebilirsiniz ya da vücudunuzdaki etkilerini gözlemlemek için ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Ayrıca, bize en çok yardım edebilecek bitkileri seçmek için tüm özelliklerini bilmek de fayda sağlar:

Civanperçemi. Sinirlilik ve anksiyeteyi yatıştırır, ve kanamayı azaltır.
Adaçayı. Kadınsal sorunlar için en iyi şifalı bitkiler biridir.
Aynısafa. Bu çiçek birçok sağlıklı özelliğe sahiptir. Bunlar arasında bir hormonal regülatör olması göze çarpar.
Çin melekotu, ya da Dong Quai. Ağrıları, acıyı ve menstrüel krampları azaltır.
Isırgan otu. Bu bitki cilt ve saçlar için yararlıdır, toksinleri ortadan kaldırır, anemi ile savaşır ve aşırı ağır regl dönemlerini azaltır.
Kantaron. Ağır regl dönemleri için idealdir ve çok arındırıcı bir bitkidir.
At kuyruğu. Menstrüel kanamaları azaltır ve sıvı tutulumu ile savaşır.
Ayrıca bakınız: Ağır Geçen Regl Dönemleriniz İçin 5 Doğal Tedavi

Sebze yağları

Sebzelerden, soğuk baskı yöntemi ile çıkarılan bitkisel yağlar, kadın sağlığı için çok yararlı olan esansiyel yağ asitleri açısından zengindir.

Menstrüel döngüyü dengelemek için aşağıdakileri öneririz:

Gecesefası yağı. Bu yağ Omega 6 esansiyel yağ asitleri açısından zengin olan mükemmel bir hormonal regülatördür. Aynı zamanda cilt için çok yararlıdır ve anti-inflamatuar etkilere sahiptir.
Hodan yağı. Bu yağ analjezik, anti-inflamatuar, idrar söktürücü ve hormon düzenleyici etkilere sahiptir.

Eser elementleri

Eser elementleri vücudumuzda çok küçük miktarlarda bulunan ama sağlığımız için temel fonksiyonları yerine getiren mineral elementlerdir.

Eser elementler aynı ölçüde onları kullanıldıklarında, yan etkiler yaratmadan çok olumlu etkiler yaratır.

Manganez eser elementi sık ve ağır regl dönemleri için çok yararlıdır. Bunu mevsimsel olarak alabilir ve ara verebilirsiniz.

Bach çiçekleri

Bach çiçekleri, sağlımıza karşı herhangi bir risk teşkil etmeden, enerji düzeylerini dengelemek ve tamamlayıcı bir şekilde fiziksel ve duygusal bozuklukları tedavi etmek için bize yardımcı olabilecek çiçek özleridir.

Menstrüel düzensizliklerinde, ceviz çiçeği çok yararlı olabilir, çünkü menstrüel döngülere, duygusal ve yaşam tarzı değişikliklerine adapte olmayı kolaylaştırır.

En az üç hafta boyunca günde 4 kez, dil altına 4 damla koyun.